Ahmet Işık Çebi: TFF yemeğine Josef ile gideceğim

Beşiktaş’ta yeni dönemde futbol dışındaki branşlarda da sponsorluk çalışmaları devam ediyor.

Siyah-beyazlılar, Hentbol, Bayan Voleybol Kadrosu ve Tekerlekli Sandalye Basketbol Grubu için sponsorluk muahedesi yaptı. Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi’de sponsorluk ve gündeme yönelik açıklamalar yaptı.

“Ben efendi üzere problemleri TFF’de çözen biriyim”

Erden Timur’un kendisine itafen söylediği tez edilen kelamları yanıtlayan Lider Ahmet Parıltı Çebi, “Erden Beyefendi de uygun bir çocuktur. 10 kişi ile 2-1 maçı alınca konuşmak öteki türlü, kaybedince öteki türlü oluyor. Genç arkadaş. Lafların nereye gideceğini öğrenecektir. Bana o denli bir kelam söyleyeceğini sanmıyorum. O vakit direkt söylesin, direkt karşılık vereyim. Yandan dolanmak yok. Sanmıyorum. Üstüme de alınmıyorum. Ben efendi üzere sıkıntıları TFF’de çözen biriyim. Mikrofonlarımda bağırıp çağırmıyorum. Buradan iletisi kim alıyorsa alsın.” açıklamasını yaptı.

Her şey planlı ve programlıydı

Ankaragücü maçında yaşanan olaylara değinen başkan, “Futbolun amatör tarafında seyircinin de amatörce, duygusalca izlediği bir ortamdan uzaklaşıyoruz. Fanatizmin artmaya başladığı, taraftarların bilerek ya da bilmeyerek kulüplerine ziyan verdiklerini görüyoruz. Esefle seyrediyoruz. Ankaragücü seyircisinin küfürle başladığı, orta vermeden devam eden bir tavrı var. Alana planlandığını düşündüğüm, oyunu germe stratejisiyle devam eden bir sonuç olduğunu düşünüyorum. Küfür ve oyuncuların davranışları, gelecek olan fırtınayı gösteriyordu. Her şey planlı ve programlıydı. Küfürler de planlıydı. Alandaki oyuncuların Beşiktaşlı oyuncuları tahriki de planlıydı. Sonuç hoş olmadı.” dedi.

“Ömer Erdoğan, Oğuzhan’ı gaye gösteriyor”

Ömer Erdoğan’ın tavrı hakkında tenkitte bulunan Lider Ahmet Işık Çebi, “Ankaragücü hocasının, kendisi üzere bir atlet olan kardeşini (Oğuzhan) maksat göstermesi yakışıksız bir durumdur. Profesyonelce alana çıkan, oyuncusunu oynatmakla misyonlu olan hoca, Beşiktaşlı bir futbolcunun telaffuzlarını ortaya atıyor. Oyuncuyu amaç gösteriyor. Hocaların aklını başına alması lazım. Bu çocuklar yarın onların da öğrencisi olabilir. Maçı yönetim eden hakem, VAR’ın da baskısıyla kırmızı kart gösterdi. Bu komik ve düzmece bir olaydır. Seyirci, hoca ve hakemlerin kusurlarından toplulukları sorumlu tutmayız. Topluluklara saygısızlık yapmayız. Gereken yansıları de her vakit göstereceğiz.” ifadesinde bulundu.


Başkan’dan Mehmet Büyükekşi’ye cevap

TFF lideri Büyükekşi’ye karşı karşılık veren Ahmet Parıltı Çebi, “TFF Lideri müracaat etmediğimizi söylemiş. Evvel PFDK’ya sevk edilmesi gerekiyor. Sonra da savunmayı vermemiz gerekiyor. Durum bundan ibarettir. Artık herkesin futbol terörüne hizmet etmemeyi kendileri için bir emel edinmeleri gerekiyor. Aksi halde tribünlerdeki şaklabanlığı seyrederek Türk futboluna ziyan vermeye devam edeceğiz arkadaşlar” dedi.

“TFF yemeğine Josef ile gideceğim”

TFF lideri ve yetkilileriyle yemek yiyeceğini söyleyen Çebi, “Kulüpler Birliği Başkanlığı’nı yürüten liderimiz var. Riva’da bir arada olacağız. TFF Lideri ve idaresi de olacak. Bir yemek yiyerek kamuoyuna bildiri vereceğiz. Ekip kaptanımız Josef ile katılacağız! Arkadaşını korumak için kırmızı kart gören bir futbolcu ile birlikte gideceğiz. Bakalım Josef’in gözlerine bakınca ne karar alacaklar? Kamuoyu vicdanını düşünerek gerçek bir karar alacaklar. Josef kaptan olduğu için orada olacak. Mağdur ile mağdur edenler yan yana gelecekler. Umarım mağduru koruyan baba sıfatına bürünürler. Akşam olmadan, hava kararmadan…” açıklamalarıyla kelamlarını noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.