AKP’li Yazıcı, partililere ‘endişe etmeyin’ daveti yaptı

AKP Genel Lider Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, partisinin Rize Merkez İlçe Başkanlığı 97’nci İstişare Meclisi Toplantısı’na katıldı.

İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan AKP’li Yazıcı, 6’lı masa’yı maksat aldığı konuşmasında, “6’lı masa, 6,5’lu masa olarak nitelenen kesitin referansı ne? Lisana getirdiğiniz problemleri çözümleme bağlamında ne söylüyorsunuz, elinizde somut bir proje var mı? İktidara gelmek ümidi olmayan kişi, tarumar edercesine bol keseden savurur. Bütün borçları sileceğini, borçlu vatandaş bırakmayacağını söyleyebilir. Bu iktidara gelme ümidi olmayanın hesapsız söylemidir. İktidara talip olmak; sorumlu davranmayı gerektirir, mantıklı olmayı gerektirir. ‘Nedir projeniz’ dediğim vakit ne söylüyorlar? ‘Geliyor gelmekte olan’. Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı” diye konuştu.

“ELEŞTİRİR ANCAK MUHASEBESİNİ YAPAR”

Sorumluluklarının fazla olduğunu kaydeden AKP’li Yazıcı, “Sakın telaşlı olmayın. Bu millet hakikat yapar. Hayat pahalılığı adamın imkanlarını aşıyorsa eleştirecek lakin bu millet; kimin vizyoner olduğunu, kimin iş göreceğini, kimin sorun çözeceğini sandığa giderken kesinlikle muhasebesini yapar. O muhasebeye güvenelim. Türkiye’nin 2023’teki bu değerli seçimi, cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılının son seçimi. Cumhuriyet, bu milletin en değerli kazanımıdır. Kurtuluş Savaşı, tarihe geçmiş dünyada en büyük muvaffakiyettir. Onu takiben cumhuriyet, en değerli kazanımıdır. Cumhuriyet, hepimizin. 100’üncü yılın son seçimi, yeni yüzyılın da birinci seçimi. Tarihî bakımından da bu kadar manalı, değerli bir seçime gerçek gidiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.