Apple Watch Series 8 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Apple, Gelecek Zaman etkinliğinde ilk olarak Apple Watch Series 8 akıllı saatini duyurdu. Peki, Apple Watch Series 8 özellikleri ve fiyatı nasıl?

Apple Watch Series 7 ile benzer tasarıma sahip olan Apple Watch Series 8, köşeleri kavisli daha büyük ekran ve yeni vücut sıcaklığı ölçme özellikleri ile öne çıkıyor.

Ekran boyutları 41 mm ve 45 mm olarak karşımıza çıkan akıllı saat yine Her Zaman Açık ekran özelliğini sürdürüyor. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak Apple Watch Series 8, alüminyum ve paslanmaz çelik olmak üzere iki farklı renkte sunulacak. Alüminyum tarafta gece yarısı, yıldız ışığı, gümüş ve kırmızı yer alacakken paslanmaz çelik olaraksa gümüş, altın ve grafit seçenekleri mevcut olacak.

Saatte biri altta diğeri ekranda olmak üzere iki sıcaklık sensörü bulunacak. Apple Watch Series 8, yumurtlama döngüsünü takip ederek kadın sağlığı için de önemli bir rol üstlenecek.

Akıllı saat yeni Çarpışma Tespiti ile araba çarpmalarını da algılayacak. Özellik aynı Düşme Tespiti gibi çalışacak ve bir kaza geçirdiğinizi düşündüğünde size sorup ardından acil durum birimlerini arayacak.

Series 8, 18 saatlik tüm gün pil ömrüne sahip. Yeni Düşük Güç Modu ile akıllı saat 36 saate kadar pil ömrü sunacak. Ek olarak, akıllı saat ilk defa Uluslararası Dolaşım sunacak.

watchOS 9 güncellemesinin yeniliklerini ardına alan saatte yeni saat kadranları, Workout uygulaması ve yeni bir Medication (İlaç) uygulaması yer alacak.

Apple Watch Series 8 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

16 Eylül tarihinde satışa sunulacak olan akıllı saatin GPS modeli 399 dolar, GPS + Hücresel modeli ise 499 dolara satılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.