Bir Gün Aşklar Biter Hatıralar Kalır:Karşındakini Kırmadan Olabildiğince Nazik Bir Şekilde Ayrılmanın 9 Yolu

İlişkiler her zaman istediğimiz gibi sonuçlanmaz. Bazen aradığımız kişinin şu anki partnerimiz olmadığının farkına varırız ve ayrılma planları yapmaya başlarız.

Ayrılık da belli kurallar çerçevesinde kalp kırmadan gerçekleştirilmeli. ?

İşte kalp kırmadan ayrılmanın 9 yolu. ?

1. Nedenini anlayın.

Partnerinizden ayrılmadan önce kendinize karşı dürüst olun ve neden ayrılmak istediğinizi anlayın. Kararınızdan emin olun. Böylece birkaç gün sonra onu arayıp geri dönmek istediğinizi söylemek zorunda kalmayacaksınız. Bu ikiniz için de son derece zorlayıcı bir durum olur.

2. Doğru cümleler kurun.

Onu kırmadan neler söyleyeceğinizi iyice tartın ve prova yapın. Size soracağı sorulara hazırlıklı olun.

3. Görüşmeyi kısa tutun.

Ayrılık konuşmasını ne kadar uzatırsanız işler o kadar sarpa sarar. Bir bakmışsınız ayrılamamışsınız! Bu nedenle net ve kısa bir görüşme ideal olacaktır.

4. Üzerinde düşünmeden zor bir sohbete dalmayın.

Pişman olacağınız şeyler söyleyebilirsiniz. Temkinli olmakta fayda var.

5. Yüz yüze konuşun.

Mesajla ya da telefon konuşmasıyla ayrılmayın. Yüz yüze konuşmak her zaman daha adildir. Partnerinizin buna hakkı var.

6. Açık kapı bırakmayın.

Ayrılırken net olmalısınız. Tekrar birlikte olabileceğinize dair sinyaller vermeyin. Bu durum zamanla karşınızdaki insanın daha fazla üzülmesine neden olacaktır.

7. Söyleyeceklerinize çalışın.

Ayrılma konuşmasını gerçekten yapmadan önce ona söyleyeceğiniz şeyin tam olarak provasını yapın. Muhtemelen bir sürü sorusu olacak, bu yüzden cevaplarla hazırlanmak en iyisidir. Ne söylemek istediğinizi bildiğinizden emin olun. Böylece haklıyken haksız duruma düşmemiş olursunuz.

8. Nazik olun.

Ayrılık, bir rahatsızlık veya öfkeden kaynaklanıyorsa bile nazik olmayı unutmayın. Ayrılmak berbat bir şey ve onun yerinde olduğunuzu hayal edin. Ondan neden ayrıldığınızı sorarsa nazikçe açıklayın. Durumu onlar için olduğundan daha zor hale getirmek istemezsiniz.

9. Birinden ayrılmadan önce neden bir şeyleri bitirmek istediğinizi gerçekten anladığınızdan ve kararınızdan emin olun.

Yapabileceğiniz en kötü şey, bir anlık öfkeyle birinden ayrılmak ve birkaç gün sonra pişman olup tekrar bir araya gelmeye çalışmaktır. Bu sadece sorunu daha da kötüleştirecek ve daha fazla kalp kırılmasına neden olacak. Bu süreçten bir kez geçmek zaten zor, ikinci kez aynı şeyleri yaşamasına izin vermeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx