CHP’nin küme toplantısı Niğde’de: Programın detayları muhakkak oldu

CHP milletvekilleri, Niğde Vilayet Başkanlığı’nda 23 Ağustos Salı günü yapılacak küme toplantısı programıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adana Milletvekili Ayhan Barut, Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, CHP Niğde Vilayet Lideri Erhan Adem ve partililer katıldı.

Mürsel Alban, programla ilgili şu bilgileri verdi:

“Niğde vilayetimizdeki 23 Ağustos Salı günü yapacağı programı biz evvelden planlamak ve programı hazırlamak üzere vilayet liderimizin da belirttiği üzere milletvekillerimizle birlikte Niğde’deyiz. Ülkemizin hangi kaidelerde ne şartlardan geçtiğini en yeterli siz basın mensupları olarak bilenlersiniz. Şu an ülkemiz çok problemli bir süreçten geçiyor. Bu problemli süreçte yurttaşlarımızın, halkımızın, vatandaşlarımızın daha rahat daha ferah bir ortama nasıl yaşatabiliriz? Halkımızla el ele kol kola omuz omuza nasıl ülkemizi muvaffakiyete götürebiliriz bunun çalışmalarını yapmak üzere Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu Niğde’ye geliyor” dedi.

Alban, kelamlarına şöyle devam etti:

“Niğde’de üreticinin, çiftçinin, emeklinin, esnafın, öğrencinin, gencin, iş bulamayan iki üniversite bitirmiş üniversite mezununun, bayramlar geliyor torununa harçlık veremeyen dedenin, babanın annenin ve okula giderken cebine harçlık koyamayan gencin, öğrencinin ve emeklilikte yaşa takılanların. Tarlasına tohum takım eser alıyorum diye bekleyen çiftçimizin velhasıl Niğde halkına ülkemizdeki tüm yurttaşlarımıza umut olma ismine, sıkıntılarını dinlemeye ve onlarla kucaklaşmaya geliyor Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu. 23 Ağustos Salı günü saat 10:30’da Şadırvan Parkı ve civarında esnaf ziyareti yapacak ve halkımızla orada buluşacak. 13:30’da Kültür Merkezi’nde küme toplantımız var. Küme toplantımızı yapacağız. Küme toplantımızda, şu an meclis tatil lakin Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleriyle, Genel Lider ve Genel Merkez yöneticilerle alanda ve her salı günü bir vilayetimizde küme toplantılarımızı yapıyoruz. Meclis açıkmış üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. Saat 15:00’de muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve kanaat liderleri ile bir toplantımız var. Bu programların devamında kümemize katılan milletvekillerimiz, 40 milletvekilimiz ve daha üzerinde Niğde ilinin 10 ana caddesinde merkez caddelerinde halkla, esnafla buluşacak onların sıkıntılarını sorunlarını dinleyecek ve onlara tahlil üretecek.”

“GENEL LİDERİMİZİ COŞKU İLE KARŞILAYACAĞIZ”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer de “Niğde için tarihi bir gün. Bir yıl sonra muhtemelen yapılacak erken olursa erken de olacak, Cumhurbaşkanımızı karşılayacağız. Yani Türkiye’nin içinde yaşadığı sıkıntılardan arındıracak, Türkiye’de dönüşümü sağlayacak. Hak, hukuk, adalet kavramını yaşama geçirecek ve Niğde’nin tarihini değiştirecek bir önderi burada konuk edeceğiz. Ülkemizin içerisinde bulunduğu şartları bildiğiniz üzere Orta Anadolu’da 10 bin yıllık bir tarihi olan bir kültür kenti, tarım kenti Niğde çok mevzuda gözden ırak tutuldu. Adana’nın, Kayseri’nin, Konya’nın, Nevşehir’in, Aksaray’ın içerisinde en geri vilayet pozisyonunda kaldı. Biz bunu değiştireceğiz. Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma projesinde 42 vilayet alınırken. Patateste birinci, çavdarda birinci, fasulyede üçüncü, lahanada ikinci, elmada üçüncü olan bu kent Avrupa Kırsal Kalkınma projesi dışı bırakıldı. 42 vilayette lisanslı depoculuk varken tarım kenti Niğde bunun dışında bırakıldı. Havaalanı kelamı boşlukta kaldı, Şeker fabrikası özelleştirilerek 5 lira 50 kuruştan 25-30 liraya kadar çıkmasının yolu açılan olaya seyirci kalındı. Yani özcesi kent sahipsiz kaldı. Önümüzdeki süreçte neler olacağını kamuoyu ile paylaşacağım. Hemşehrilerimin hassaslığına inanıyorum, Genel Liderimizi coşku ile karşılayacağız. Bizim için farklı parti kavramı yok. Bizim için insan var. Genel Liderimizin bize öğretisi, anlatısı ve talebi hiç kimseyi ayırmadan herkesin problemini çözecek ve ülkeyi kardeşlik barış içinde geleceğe taşıyacak bir noktaya getirme duygusu. O hisle tüm Niğdelileri ayrımsız hangi partiden olursa olsun Genel Liderimizi dinlemeye ve bu manada toplantımıza iştirakte davette bulunuyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.