Google Beklenen Katlanabilir Telefonunu Duyurdu: Yeni Pixel Fold Görenleri Hayran Bıraktı!

Uzun bir zamandır katlanabilir akıllı telefon piyasasına giriş yapmak isteyen Google’ın yeni cihazı Google Pixel Fold duyuruldu. İşte detaylar…

Katlanabilir akıllı telefon piyasasının büyük oyuncuları arasına dahil olan Google, yeni cihazı Pixel Fold’u duyurdu.

ABD merkezli teknoloji firması Google, uzun bir süredir gündemi meşgul eden yeni katlanabilir telefonu Google Pizel Fold için beklenen resmi duyuruyu yaptı.

Ünlü marka, beklenen yeni telefonunu ilk kez bu video ile tanıtmaya başladı.

Video sayesinde tasarımı ve bazı özellikleri ortaya çıkan Pixel Fold, modern ve kompakt tasarımı ile görenleri şimdiden hayran bıraktı.

Biri büyük olmak üzere iki farklı ekran ile gelen Google Pixel Fold, katlandığında oldukça kolay bir kullanıma sahip olacak. Yeni telefon, dış tarafında büyük bir kamera modülü taşırken, tablet formu içerisinde de bir ön kamera bulunduracak. Cihazın bazı kontrollerini üstlenecek tuşlar ise sağ çerçevede yer alacak.

Google Pixel Fold, şık tasarımının yanı sıra güçlü performansıyla piyasanın liderlerine kafa tutacak.

Yeni telefonun ilk olarak tasarımı ile göze çarpsa da performans tarafında da oldukça iddialı. Google’ın bizzat kendi ürettiği Tensor G2 isimli işlemcisinden güç alan Pixel Fold, özellikle pil ömrü tarafında eski tuşlu telefonları aratmayacak. Yaklaşan cihaz, normal kullanımda 24 saat, Extra Tasarruf modunda ise 72 saatte kadar dayanabilen bir batarya ile çalışacak.

Merakla beklenen Pixel Fold, Google tarafından düzenlenecek I/O isimli lansman etkinliğiyle beraber satışa sunulacak.

Yaklaşan telefon, 10 Mayıs tarihli lansman etkinliğinde tüm detaylarıyla satışa sunulacak. Gecenin yıldızı olması beklediğimiz cihaz, başta Pixel 7a olmak üzere diğer yeni Google ürünleriyle beraber ön siparişe açılacak.

Peki siz yeni Pixel Fold hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir