Güncelleme Ethereum’a yükseliş getirdi

Kripto para birimleri toparlanırken piyasanın ilgisi Bitcoin’den Ethereum’a kaydı.

İkinci en büyük dijital varlık olan Ethereum en son yazılım güncellemesinin yarattığı iyimserlik sayesinde bu hafta yüzde 14’ün üzerinde artarak, Bitcoin’in aynı dönemdeki yüzde 9’luk kazancını geride bıraktı.

Ethereum’a yatırım yapan yatırımcılar yapılan Shapella adlı yazılım güncellemesiyle son üç yılda cüzdanlarında depozito olarak tuttukları ve ağda kilitledikleri Ethereum’u getirisiyle geri çekebiliyorlar. Güncelleme öncesi bunun Ethereum’da bir satış dalgası yaratması endişeleri vardı; en azından şimdiye kadar bu endişeler boşa çıkmış olarak gözüküyor.

Amber Group yönetici ortağı Annabelle Huang, endişelerin aksine Etherium’daki yükselişe dair Bloomberg TV’ye verdiği röportajında “Daha şimdiden daha fazla kurumsal talep görüyoruz. Ethereum’u artık daha hızlı stake edebilirler, stakelerini geri alabilirler, likidite sağlayabilirler” yorumunda bulundu.

Stake etmek (Staking) olarak adlandırılan kilitleme işlemi, tutulan miktara karşılık zaman içerisinde belirli oranlarda ödül kripto para kazandırıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir