Jorge Jesus’dan üç isim için açıklama! ‘Çok uygun durumdalar diyemem’

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi play-off tipi birinci maçında Austria Wien’in konuğu olacak. Yarın TSİ 22.00’de oynanacak müsabaka öncesinde Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus ve futbolculardan Gustavo Henrique basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İyi bir sonuç alarak İstanbul’a dönmek istediklerini belirten Jorge Jesus, “Yarın sıkıntı bir maç bekliyoruz. Rakibimiz Slovacko kadrosundan daha güçlü. Wien, Avrupa’da itibarı olan bir ekip. Yarın kesinlikle bize zorluklar çıkartmaya çalışacaklardır. Lakin bizler de yeterli bir maç çıkartabilmek için uygun biçimde hazırlandık. İstanbul’daki maç öncesinde âlâ bir sonuç almak istiyoruz” formunda konuştu.

“MAÇIN YOĞUNLUĞUNU ÇIKARTACAK FİZİKÎ DURUMDA OLMAMALARI NORMAL”

Alioski, İrfan Can Kahveci ve Mert Hakan Yandaş’ın durumları hakkında da konuşan Jesus, “Tabii ki fizikî olarak çok uygun durumdalar diyemem. Bu da çok olağan. Alioski bu dönem hiç resmi maç oynadı. İrfan Can ve Mert uzun periyodik sakatlıklardan çıktılar. Maçın yoğunluğunu çıkartacak fizikî durumda olmamaları olağan. Hazırlık sürecindeki idmanların birçoklarında yer alamadıkları için lig ve Avrupa maçları onların fizikî durumlarını tekrardan kazanmaları için bir fırsat. Bunun bir risk olduğunu biliyoruz lakin öbür talihimiz da yok” diye konuştu.

“FENERBAHÇE’DE SON YILLARDA SIRALAMADA HAK ETTİĞİ YERLERDE DEĞİL”

Sarı-lacivertli grubun son yıllarda Avrupa sıralamasında hak ettiği yerin altında olduğuna dikkat çeken deneyimli teknik adam, “Fenerbahçe benimle birlikte her maçı kazanmak için oynayacak. Bizim rakip kim olursa olsun kazanma emelimiz var. Bunun için alana çıkıyoruz. Wien maçından bağımsız olarak söylüyorum bunu. İki grubun Avrupa’daki sıralamasına baktığınız vakit çok aşağılarda olduğunu görüyoruz. Fenerbahçe’de son yıllarda sıralamada hak ettiği yerlerde değil. Bizim maksadımız kümelere kalmak. Bu iki evreli bir maç. Yarın birinci maç, uygun bir sonuç almak istiyoruz” dedi.

“OFANSİF OLARAK DAHA UYGUN OLMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞIYORUZ”

“Fenerbahçe ligde şimdi 2 maç oynadı. Dönemin şimdi çok başındayız. Birlikte çalışmaya başlayalı 8 hafta oldu. O yüzden istediğimiz seviyeyi yakaladık dersem kendimi kandırmış olurum. Hala geliştirmemiz gereken şeyler var. Vakitle gelişecektir. Daha güçlü olacaktır. Belirttiğiniz üzere birinci maçlarda çok gol attık. Ofansif olarak daha güzel olmak için çok çalışıyoruz.”

“3 GÜNDE BİR MAÇ YAPAN GRUPLARIN KESİNLİKLE BİRİNCİ 11’LERİNİ DEĞİŞTİRMESİ GEREKİYOR”

Kadrolarında yarınki maçta değişiklik yapacak imkanın olduğunu söz eden Jesus, kelamlarını şöyle noktaladı:

“3 günde bir maç yapan kadroların kesinlikle birinci 11’lerini değiştirmesi gerekiyor. Fenerbahçe için de bu durum geçerli olacak. Zira 2 maç ortasında oyuncuların toparlanması için kâfi mühlet olmuyor. Bu yeni bir durum değil. Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve ligde uğraş eden grupların bu şekil değişiklikler yapması gerekiyor. Biz 11 kişilik bir kadro kurmuyoruz. Takımımız kâfi değişiklikler yapacak imkanı veriyor. Yarın da birebir formda olacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.