Luan Peres kimdir? Luan Peres kaç yaşında? Luan Peres bonservis bedeli ne kadar?

Futbol ekiplerinden arka arda gelen transfer haberleri, rekabeti üst düzeye taşıdı. Güney Koreli savunmacı Kim Min-Jae‘nin 18 milyon Euro’ya Napoli’ye transfer olmasının akabinde stoper arayışlarına sürat kazandıran Fenerbahçe, yeni oyuncusunu buldu. İşte 28 yaşındaki Brezilyalı stoper Luan Peres hakkında merak edilenler…

LUAN PERES KİMDİR?

19 Temmuz 1994 tarihinde Brezilya’da doğan Luan Peres, profesyonel futbol mesleğine Portuguesa altyapısında başladı. Peres, sırasıyla Santa Cruz, Red Bull, Ituano, Ponte Preta, Fluminense, Club Brugge, Santos ve Marsilya formalarında ter döktü.

Defans çizgisinde stoper olarak vazife yapan Peres vakit zaman da sol bek olarak oynuyor. Luan Peres, 2021-22 döneminde 4.5 milyon Euro karşılığında Santos’tan Marsilya’ya transfer olmuştu. Luan Peres, geride bıraktığımız dönem Marsilya formasıyla vazife aldığı 49 müsabakada 3 asiste imzasını attı.

PERES’İN BONSERVİS BEDELİ

Fransız kulübüyle Haziran 2025’e kadar mukavelesi olan 1994 doğumlu futbolcunun 7 milyon Euro’luk bir piyasa bedeli bulunuyor. Geçen dönem Marsilya’da 50 resmi maça çıkan ve 22’sinde sol bek, 28’sinde sol stoper oynayan Brezilyalı savunmacı, 3 asist yapmıştı.

GUSTAVO HENRIQUE İLE OYNADI

Fenerbahçe’nin İstanbul’a getirdiği bir öteki stoper olan Gustavo Henrique ile de eski ekip arkadaşı olan Luan Peres, Santos devrinde Henrique ile savunma çizgisini paylaşmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.