Metrobüs şoförünün kardeşi: Daha evvel kalp yahut tansiyon rahatsızlığı yoktu

Avcılar’daki metrobüs durağında iki metrobüs dün akşam saat 18.30’da baş başa çarpıştı. Kaza sonucundan 99 kişi yaralandı. Kazaya karışan metrobüs şoförlerinden 51 yaşındaki Mahsun Kibar’ın Avcılar Şükrübey Metrobüs Durağından yolcularını aldıktan bir müddet sonra 

fenalaştığı belirtildi. Kibar, kendisini güzel hissetmediği belirterek yolculardan ambulans çağırmasını istedi. O esnada direksiyonun denetimini kaybeden Kibar karşı şeride geçerek Levent T.’nin kullandığı araca çarptı.

Kazanın akabinde Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’ne kaldırılan Mahsun Kibar gece yarısında ağır bakıma alındı. Şu anda ağır bakımda tedavisi devam eden Kibar’ın iç kanama riski olduğu ve son durumuna nazaran ameliyat olabileceği öğrenildi  

Metrobüs sürücüsü Mahsun Kibar’ın kardeşi Fatih Kibar, “Görüntüleri izleyenlerin söylediği şey şu; Abim duraktan yolcuları aldıktan sonra durağın dışına çıktığı vakit kendisini uygun hissetmeyerek yolculardan ambulans istemiş. Ondan sonra elini başına atmış ve şuur kaybı yaşamış. Akabinde bariyerlere çarparak öteki otobüsle baş başa çarpışmış. Daha evvel kalp yahut tansiyon rahatsızlığı yoktu. Metrobüs kazası olduğunda birinci abimi ararız. 2 saat ona ulaşamadık ve endişelendik. İş arkadaşları beni aradı ve haber verdi. Şu anda ağır bakımda takip altında” dedi. 

“HASTAMIZIN ŞUURU AÇIK” 

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi Ağır Bakım Uzmanı Dr. Kadri Bulut ise metrobüs sürücüsüne tüm müdahalelerinin yapıldığını belirterek “Hastamızın şuuru açık. Cerrahi branşımızın istediği manzaralar üzerine bir operasyon planı var. Şu an netleştirmeye çalışıyoruz. Hayatı riskinin olduğunu söyleyemem ancak operasyon esnasında nasıl bir durumla karışılacağımızı değerlendirip söyleyebiliriz. Hastamız daha evvel sağlıklı olduğunu biliyoruz. Bayılma durumu ile ilgili kıymetlendirme yapıldı rastgele bir hastalığı yok. Hastanemize dün itibariyle 11 hasta başvurdu. 8’i taburcu oldu 3’ü yatarak tedavisini görüyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.