‘Okul müdürü kendisine özel tuvalet yaptırdı’ savına inceleme

Düzce Ulusal Eğitim Müdürlüğü, Mevlana Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü S.A.Ç.’nin okulda kendisine özel tuvalet yaptırdığı ve kapısına ‘Müdür WC’ yazdırdığı savına ait müfettiş görevlendirildiğini duyurdu.

İl Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Mevlana Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili toplumsal medyada ve kimi basın kuruluşlarında yer alan haberler üzerine Ulusal Eğitim Bakanlığınca bahsin ayrıyeten araştırılmasının talimatlandırıldığı belirtildi.

Açıklamada, “İl Ulusal Eğitim Müdürlüğümüz tarafından mevzuyu incelemek üzere eğitim müfettişlerimiz görevlendirilmiştir.” tabirine yer verildi.

AA’nın aktardığı habere nazaran; Düzce Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünce daha evvel yapılan yazılı açıklamada şu tabirler kullanılmıştı:

“‘Müdür WC’ başlıklı haberler basında yer almıştır. İsmi anılan okulumuzun tuvaletlerinde tadilat yapılmamış, fiziki ortam uygunlaştırma çalışmaları kapsamında okulun bütün kapılarına giydirme yapılmıştır. Okul yönetiminin ve rehberlik servisinin bulunduğu katta ortak kullanılan tuvalet kapısına, ilgili firma tarafından sehven yapılan ‘Müdür WC’ baskısı, okul müdürümüz tarafından fark edilmiş, acilen kapı giydirmesi sökülmüş, gerekli düzeltme yapılmıştır. Çeşitli mecralarda müdürlüğümüz ve okulumuz aleyhine yapılan kelam konusu tezler gerçeği yansıtmamaktadır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.