Ormanda kaybolan Şehmus Ele’yi arama çalışmalarına orta verildi

Çatalca’da 6 gün evvel ailesiyle gittiği piknikte ormanda kaybolduğu belirtilen 20 yaşındaki genci arama çalışmalarına orta verildi.

Alınan bilgiye nazaran, 12 Temmuz Salı günü Fatih Mahallesi Çamlıköy Kastro Plajı’nda ailesiyle piknik yapan Şehmus Ele, ormanlık alana girdikten sonra gözden kayboldu.

Ailesinin ihbarı üzerine AFAD ve jandarma ile çeşitli sivil kuruluşlardan oluşan arama kurtarma grupları, 20 yaşındaki genci arama çalışması başlattı.

Sahil Güvenlik uçağı, botlar, AFAD ve jandarma dalgıçları, dronlar, canlı iz takip ve kadavra köpekleriyle de dayanak verilen yaklaşık 100 kişi ile yapılan aramalarda, plaj ve etrafı, ormanlık alan, patika ve deniz kıyısında çalışmalar ağırlaştırıldı.

CEP TELEFONU, BIÇAK, ŞORT VE TERLİKLERİ BULUNDU

Arama sırasında Şehmus Ele’ye ilişkin olduğu belirtilen cep telefonu ve bir bıçak son görüldüğü noktadan yaklaşık 1 kilometre ötede, kayıp gence ilişkin kapri, boxer ve terlikleri de Korsan Koyu’na giden dere yatağında bulundu.

GÖRGÜ ŞAHİDİ: SU İSTEDİ, ANLAMSIZ KELAMLAR SÖYLEDİ

Ekiplerin ulaştığı bir görgü şahidinin ise Ele’yi kaybolan noktadan 3 kilometre ötede gördüğünü, kendisinden su istediğini ve anlamsız kelamlar söylediğini beyan ettiği belirtildi.

Kaybolduğu beyan edilen mümkün tüm bölgeler aranmasına karşın gencin bulunamaması üzerine arama çalışmalarına orta verilerek, olay güvenlik güçlerine devredildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.