Paşa’yı katletmişti: Başına daha evvel de çekiçle vurmuş!

Deliktaş Mahallesi’nde yaşayan Emel Totan, 2 ay evvel bir köpek sahiplendi. Yer katta oturan Totan ile bodrum kattaki komşusu Süleyman Teksoy ortasında bu nedenle tartışma çıktı. Teksoy, Totan ve sahiplendiği ‘Paşa’ isimli köpeğini öldürmekle tehdit etti. Bu anlar, Totan tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Olayın akabinde Totan, ‘Paşa’yı konutunda beslemeye başladı. Salı akşamı binanın bodrum katından gelen silah sesi üzerine aşağı inen Totan, köpeği merdivenlerde kanlar içinde buldu. İhbarla adrese polis takımları sevk edildi.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Köpeğin başından tüfekle vurularak öldürüldüğü belirlendi. Emel Totan’ın şikayeti üzerine köpeği öldürdüğü savıyla Süleyman Teksoy, gözaltına alındı. Kabahatini itiraf eden Teksoy, evvelki gün sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe ‘silahla tehdit’ ve ‘mala ziyan verme’ hatalarından tutuklandı.

‘YAŞLI, DİYE ŞİKAYETÇİ OLMADIM’

Emel Totan, polise verdiği sözde; köpeğini tüfekle başından vurarak öldüren Süleyman Teksoy’un, olaydan 10 gün evvel de ‘Paşa’nın başına çekiçle vurduğunu söyledi.

Köpeğini kurtarmak isterken Teksoy’un kendisine de saldırdığını belirten Totan, yaşlı olduğu için şikayetçi olmayıp, köpeğini tedavi ettirdiğini kaydetti.

‘KÖPEĞİ KONUTUNDA DEĞİL KAPIMIN ÖNÜNDE BESLİYORDU’

Emel Totan’dan şikayetçi olduğunu söyleyen Süleyman Teksoy’un ise sözünde hatasını itiraf edip, “Bodrum kata taşındıktan sonra köpeklerin merdivene pislemesinden ötürü çok derece rahatsız oldum. Emel Totan’ı tekraren uyardım. Olay günü merdiven altına koyduğum eşyaların devrilme sesini duyunca konuttan ruhsatsız tüfekle çıkıp, köpeğe bir el ateş ettim. Emel Totan köpeği meskeninde değil benim kapımın önünde merdivende besliyordu. Kendisini köpeğinden rahatsız olduğum için uyardım” dediği öğrenildi. 

‘EN ÜST SEVİYEDEN CEZA ALMASINI İSTİYORUZ’

Denizli Hayvan Dostları Derneği Lideri Bülent Gökçe de ‘Hayvanları Muhafaza Kanunu’ ile hayvanlara makus muamele ve öldürme cürmü işleyenlere 6 aydan 3 yıla kadar mahpus cezası verileceğini belirterek, “Bu köpeği öldüren kişi ‘silahla tehdit’ ve ‘mala ziyan verme’ kabahatlerinden tutuklandı. Sahipli köpekler kanun kapsamında, mal sıfatında göründüğü için bu nedenle tutuklandı. Yargılama sonunda bu kişinin sahipli hayvanı öldürdüğünü kabul ettiği için en üst seviyeden ceza almasını ve bu cezanın da örnek olmasını istiyoruz. Tıpkı vakitte bu kanun sahipsiz hayvanların öldürülmesi halinde de geçerlidir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.