Portekiz basınından Jorge Jesus savı

Fenerbahçe, uzun uğraşlar sonucu Portekizli teknik yönetici Jorge Jesus’la mutabakat sağladı ve 1 yıllık mukavele imzalayarak deneyimli teknik adamı kadronun başına getirdi.

Sarı-lacivertli kulüpten KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimiz, 2022-2023 futbol dönemi Futbol A kadro teknik yöneticilik misyonu için Sayın Jorge Fernando Pinheiro de Jesus ile 3.000.000 Euro garanti fiyat karşılığında mutabakata varmıştır.” sözleri kullanılmıştı.

“Fenerbahçe’nin ekonomik koşullarında kolay değildi”

İmza merasiminde konuşan Fenerbahçe Lideri Ali Koç, “Herkesin bu süreçte çok rolü oldu. Talihimiz da yaver gitti. Çok şükür ki bu noktaya geldik lakin bundan sonrası değerli. Bu imzayı attırabilmek, ülkenin ve Fenerbahçe’nin bu ekonomik kaidelerinde kolay değildi.

Biz inandık, alternatifli yollardan gittik ve çok şükür ki bu yol sonuçlandı. Burada pek çok insanın katkısı var. İlerleyen vakitte zati her şey ortaya çıkar.” diye konuşmuştu.

“Biz onu tanıyacağız, o bizi tanıyacak”

Ali Koç ayrıyeten, Jesus’la 1 yıllık mukavele imzalama nedenlerini de “Hocamız 1 yıllık mutabakat yapmak istedi. Sorarsanız sebeplerini söyler lakin tek sebebi gittiği her yerde 1 yılla başlıyor. Biz onu tanıyacağız, o bizi tanıyacak.

Şunu da biliyorum ki hocamız Fenerbahçe’yle bir şampiyonluk yaşadığı vakit buraya olan bağları, hisleri, hisleri çok daha güçlenecektir. Bundan tereddüttüm yok.” cümleleriyle açıklamıştı.

Portekiz basınından maaş savı

Portekiz basını Jesus’un imza merasimine geniş yer ayırırken, 67 yaşındaki teknik adamın maaşıyla ilgili farklı bir bilgi ortaya attı.

“Jesus’a fevkalade merasim. Jesus şampiyonluk kelamı verdi” başlıklarının yanı sıra Jesus’un maaşının 5 milyon euro, yardımcılarının ise 1.5 milyon euro olduğu yazıldı.

Ayrıyeten Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ne kalması ve şampiyonluk halinde de prim alacağı vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.