Şenol Güneşten Emre Belözoğlu itirafı: Trabzonda vatan haini…

Paylaş

Milliyet Spor Servisi Müdürü Tayfun Bayındır, Şenol Güneş ile Nihat Özdemir toplantısının detaylarını paylaştı. Haberde, Şenol Güneş’in şikayetlerine de yer verildi.

Güneş, Emre Belözoğlu’nu milli takıma getirmek istediği için memleketi Trabzon’da vatan haini ilan edildini söyledi:

Paylaş

“Bir kulüpçülüktür gidiyor”

Milli Takım kavramından, milli duygulardan çok uzaklaştık. Örneğin Emre Belözoğlu’nu yanıma almak istedim. Bu konuda epeyce yol da aldık. Ama bu kararımdan dolayı Trabzon’da kendi şehrimde vatan haini ilan edildim. Oysa bu gençleri, bu takımı en iyi tanıyan isimdi Emre… Çok faydalı olabilirdi. Hem bana, hem oyunculara. Benim hedefim Dünya Kupası sonrası görevi bir başkasına bırakmaktı. Aslında bu yönde de hazırlıklarım vardı. Bazı isimleri kendim hazırlamak istiyordum. Ama bir kulüpçülüktür gidiyor. Altay’ı oynatıyorum Trabzonlular ayağa kalkıyor, Uğurcan kaleye geçiyor bu kez Fenerbahçeliler tepki veriyor. Türk Futbolu’na bu kadar zarar veren, taraftar, yönetici ve medyanın olduğu bir ortamda bu çocukları milli çatı altında birleştirmek inanın başlı başına bir iş.

Paylaş

“İstifaya hazırım”

Ortada bir başarısızlık varsa bu benden kaynaklıdır. Alınacak her türlü karara saygı duyuyorum. Türk Sporu ve özellikle Türk futboluna ne faydalı olacaksa o adımı atarım. İsterseniz istifamı vereyim. İsterseniz siz görevden alın. Burada öncelik ne benim, ne de yerime gelecek hocadır. Öncelik hala Dünya Kupası finallerine gitme şansı bulunan Milli Takımdır. Onun için ne yapmalıyız ona bakmalıyız. Ortada zor bir durumun olduğu kesin. Her karara saygılı olduğumu tekrar söylüyorum. Çok genç, heyecanlı ve mutlaka başarılı olmak isteyen ve bu yüzden de zaman zaman hatalar yapan bir takımımız var. İnanın bu gençler büyük işler başaracaklar.

Paylaş

“Hollanda maçında hatalı kadro çıkardım”

Evet son Hollanda maçının kadro seçiminde hatam var. Örneğin Orkun yerine Ozan Tufan ile başlayabilirdim. Ama Ozan karantinadan yeni çıkmış, fazla antrenman yapmamıştı. Ne vereceğini bilemediğimiz için böyle bir karar aldık. Burada yanlış yapmış olabilirim. Hepsini kabul ediyorum. Bunun sonucunda da alınacak her türlü karara saygı duyuyorum.

Paylaş

“Siz hiç hak etmediniz”

Kendimden çok size yönelik tepkilere üzüldüm. Torununuz yanınızdayken böyle bir durumla karşı karşıya kalmanız beni daha fazla yıprattı. Çünkü siz bunları hiç hak etmediniz.

Paylaş

“Döviz değil Türk lirası kazanıyorum”

İlk günden beri bir maaştır tutturdular. Siz de biliyorsunuz ki gelir gelmez benim sözleşmemi Türk parası üzerinden yaptık. Ben önceki hocalar gibi döviz cinsinden para almıyorum. Ama kamuoyundan algı bambaşka.

Paylaş

Güneş, bu sözlerinin ardından federasyon yetkililerinden sözleşme örneğinin çıkarılıp getirilmesini istedi. Ardından ikili sözleşmeyi inceledi. Şenol Güneş ile Özdemir bugün bir kez daha bir araya gelecek ve son karar belli olacak.

Nihat Özdemir: Ortada ciddi bir başarısızlık var

Paylaş

Nihat Özdemir: Ortada ciddi bir başarısızlık var

Hocam ortada ciddi bir başarısızlık var. Tüm Türkiye’yi üzen, hiçbirimizin beklemediği bir sonuç ortaya çıktı. Önümüzde 4 maçımız var ve süreç çok kısa. Sizinle devam edip etmeme konusunda yönetim kurulu arkadaşlarımla bir toplantı yapacağım. Onların da fikirlerini aldıktan sonra tekrar bir araya geliriz. Hep birlikte ne size, ne de Türk Futbolu’na zarar verecek bir adım atmadan sağlıklı bir yol haritası belirleyeceğimize inanıyorum. En doğru kararı alırız.

TFF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.