Sergen Yalçın sakatlık eleştirilerine cevap verdi: Geçen sene…

Paylaş

Milliyet’in haberine göre, Sergen Yalçın sakatlığın antrenman sistemiyle ilgili olduğu yönündeki eleştirilerini kabul etmiyor. Yalçın’a göre tek sebep, dinlenememek. İşte tecrübeli hocanın sözleri:

Paylaş

“Pjanic’i boşuna mı çıkarıyorum?”

Maalesef kadrodaki çok yorgun olan oyuncularımızı dinlendirme fırsatı bulamıyorum. Çünkü onları dinlendirmek için kenarda oyuncumuz yok. Onlar da darbeye bağlı sakatlıklar yaşadı. Ben niye Pjanic’i ikinci yarılarda oyundan alıyorum? Dinlenebilsin, sakatlanmasın diye. Ancak sonunda Pjanic bile sakatlandı. Juventus ve Barcelona görmüş, oralarda da yoğun maç tempolarına denk gelmiş Pjanic bile sakatlık yaşadı.

Paylaş

“Başka sakatlıklar da olabilir”

Atiba da sakatlandı. Ajax maçındaki kadro henüz netleşmedi. Belki maça kadar başta sakatlıklar da olabilir. Maalesef kadrodaki en kritik oyuncuları dinlendirme şansımız olmadı. Önümüzdeki milli araya kadar bu sıkıntıları yaşayacak gibiyiz. Yalnız şunu da kimse unutmasın biz buradan daha da güçlenerek çıkacağız.

Paylaş

“3 senedir buradayım, bu sistemle şampiyon olduk”

Bizim için gelecek karanlık değil. Sakatlıklara gerekçe olarak antrenman ya da yükleme diyorlar. Benim takımda üçüncü sezonum daha önce böyle bir şey yaşandı mı? Geçen sene çifte kupa kazandık. Yine aynı idman yine aynı yükleme vardı. Darbeye bağlı sakatlıklara bir şey diyemeyiz ama adale sakatlıkları tamamen oyuncuları dinlendirememekten kaynaklanıyor

Beşiktaş sakatlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.