Sergen Yalçına ortak eleştiri: Daha erken yapılamaz mıydı?

Uğur Meleke (Hürriyet-beIN Sports)

Paylaş

Uğur Meleke (Hürriyet-beIN Sports)

Dortmund’la Beşiktaş’ı ayıran bir fark da taktiksel sadakatti. İlk golü atan Bellingham o sırada sağ iç oynuyordu. Ve sahada eşleştiği adam Beşiktaş’ın sol içi Atiba’ydı. Yerinizi, rolünüzü, adamınızı kaybetmeyeceksiniz. Kaybederseniz böyle kesiyorlar faturayı. Kobel uzaktan şutlarda sorunlu bir kaleci, bunu pek deneyemedik. Dortmund, Bundesliga’nın hava topu sonuncusu, keşke daha fazla deneseydik kenar ortalarını. Sergen Hoca, 60 ve 78’de yaptığı iki değişikliği acaba 46’da yapmayı düşünemez miydi?

Güntekin Onay (Hürriyet-beIN Sports)

Paylaş

Güntekin Onay (Hürriyet-beIN Sports)

Sergen Yalçın, Atiba ve Larin yerine Kenan ve Salih hamlelerini yaptıktan sonra oyunun akış yönü tekrar Beşiktaş’a döndü. 2-1’i getiren gol belki biraz daha erken olmuş olsa son bölüm daha farklı da olabilirdi. Batshuayi’nin yanına gole yönelik ikinci bir oyuncu daha sokulmalıydı.

Levent Tüzemen (Sabah-A Spor)

Paylaş

Levent Tüzemen (Sabah-A Spor)

Beşiktaş kaybetti ama mücadele olarak maç boyu hiç geri adım atmadı. Sergen Yalçın’ın kadroyu yabancılardan kurması bence uyum sorunu yarattı. Kadroda bu kadar radikal bir değişiklik şart mıydı? Keşke Larin’in yerine Kenan, Atiba yerine de Salih başlasaydı.

Fatih Doğan (Sabah)

Paylaş

Fatih Doğan (Sabah)

Sahada tempoya ayak uyduramayan sağda Ghezzal, solda Larin, ortada kritik pas hataları yapan Atiba değişiklik işareti veren oyunculardı. 45+3’te Haaland’ın attığı ikinci golde Bellingham’ın, Welinton’ı nasıl kolay geçip ortayı yaptığı dikkatlerden kaçmamıştır. Atiba’nın yerine Salih, 2-3 haftadır beklentilerin gerisinde oynayan Ghezzal’ın yerine Gökhan Töre daha erken oyuna alınabilirdi. İki takım arasında dün hissedilen fark tecrübeydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.