Sinemaları aratmayan olay: Kuyumcu aracından ‘9 kilo altın’ yağmaladılar

İstanbul Fatih’te 31 Mayıs Salı günü saat 10.20 sıralarında bir kuyumcuya ilişkin bir araç, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü istikametinde iki şahıs tarafından silahlı gaspa uğradı. Şahıslar araçtaki iki bavul içindeki 9 kilo altını yağmalayarak araçla olay yerinden kaçtı.

Bunun üzerine olay yerinde güvenlik kamerası araştırması ve kanıt çalışma yapan İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis takımları, geniş çaplı çalışma başlattı. Yapılan çalışmada kaçan aracın plaka bilgisi ve şüphelilerin kimlik bilgileri kısa müddet içerisinde tespit edildi.

ALTIN ERİTTİKLERİ SIRADA YAKALANDILAR

Çalışmaların devamında kuşkulu aracın Küçükçekmece ilçesi Kanarya Mahallesi Hekim Sadık Ahmet Caddesi üzerindeki bir iş yeri önünde park halinde bulunduğu belirlendi. Özel harekat polislerinin de dayanak verdiği bir operasyon düzenlendi.

Operasyonda, Celal G. (33), K.A. (25), A.B.K. (19) ve F.D. (31) isimli şüpheliler iş yeri içerisinde, yağmalanan altınları erittikleri sırada kıskıvrak yakalandı.

POLİSE ATEŞLE KARŞILIK VERDİ

Şüphelilerden M.F.Y. (23) isimli şahıs ise polise silahla karşılık vererek olay yerinden kaçmaya çalıştığı sırada etkisiz hale getirildi. Kuşkulu şahıs yaralı halde yakalandı.

ALTIN ERİTME DÜZENEĞİ VE ALTINLAR ELE GEÇİRİLDİ

Adreste yapılan aramalarda olayda kullanılan 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet altın eritme düzeneği ve gasp edilen 8 kilo 734 gram ve bir ölçü erimiş altın olmak üzere, gasp edilen altınların tamamı ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki süreçleri sürüyor.

Olayı anlatan görgü şahidi Alican Akut, “Biz fırındaydık bir anda baktık silah sesleri geldi. baktık çabucak fırının yan tarafından adamlar kaçıyordu, polisler peşindeydi. Polise ateş ettiler, onlar da polise ateş etti, aşağı atlarken polis, onu vurdu. Vurduktan sora başkaları buraya baskın yaptı. Aslında spotçu hoş bir insandı, bir şeyi yoktu, onu kelepçeyle götürdüler. İki üç kişi de kaçtı” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.