Son Dakika: Ekrem İmamoğlu’ndan ‘kuvvetli yağış’ açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, İstanbul’a verilen kuvvetli yağış ikazına ait Afet Uyum Merkezi’nden (AKOM) bilgilendirmelerde bulundu.

İmamoğlu’nun açıklamasından öne çıkan satır başları: 

“Şu an prestijiyle yağışın Kocaeli ve Sakarya sınırında daha tesirli olacağı öngörüsü var.  Saat 15.00’e kadar İstanbul’da bu vilayetlerin ortasında lakin Pendik, Tuzla, Maltepe ve Şile’de daha tesirli olacağını öngörüyoruz. Yeniden de bu günü denetimli bir formda geçireceğiz. Arkadaşlarımızın tamamı alanda. Burada yöneticilerimiz var.

Biz 2.5 yıldır İstanbul’da hem İSKİ, hem altyapı ve yol bakım, hemde fen işleri üzere birimlerimizle bir arada İstanbul’un altyapı ile ilgili önemli meselelerin bir kısmını çözdük. Lakin elbette yatırımlarımız devam ediyor. Sağanak yağışların, anlık düşüşlerin olduğu noktalarda yaptığınız yatırım ya da oradaki alt yapının yeterli olması buna tam kâfi olamayabiliyor. Bu manada alanda binlerce otobüsümüz hizmet ediyor.

İETT üzerinden de anlık yağışın düştüğü noktalara müdahale konusunda bütün sürücülerimiz talimatlı. Vatandaşlarımızın konforunu bozacak hatta daha ileri düzeye gidecek bir kadro aksilikleri anında giderme noktasında da önlem almak uğraşı içerisindeyiz. Misal şeyi muhtarlıklarımız üzerinde de yürütmekteyiz

AYRINTILAR GELİYOR…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.