Sular durulmuyor: Twitter yatırımcıları Elon Musk’a dava açtı

Elon Musk’ın yılan öyküsüne dönen Twitter’ı satın alma süreciyle ilgili bir atılım de yatırımcılardan geldi. Toplumsal medya devinin yatırımcıları, 44 milyar dolarlık satın alma muahedesini askıya alan Elon Musk ve Twitter’a dava açtı.

Twitter yatırımcıları, 44 milyar dolarlık satın alma mutabakatını askıya aldığını duyuran Elon Musk ve Twitter’a satın alma süreciyle ilgili dava açtı.

İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin haberine nazaran yatırımcılar, Musk’ın California şirket maddelerini ihlal ettiğini savunuyor. Tesla ve SpaceX’in CEO’su olan ünlü isim, yanlış beyanlar ve piyasa manipülasyonuyla Twitter merkezinde kaos yaratarak “görevi berbata kullanmakla” suçlanıyor. Davada Musk’ın yaptığı aldatıcı açıklamalarla finansal yarar sağladığı da belirtiliyor.

Musk’ın Twitter idaresini platformdaki uydurma hesaplarla ilgili kendisine yanlış bilgi vermekle suçlayarak satın alma kararını askıya almasının akabinde Twitter payları yaklaşık yüzde 27 düşmüştü. Bu atılım, “Musk’ın Twitter’ı daha ucuza alma çabası” olarak nitelenmişti.

“MUSK, GEÇERSİZ HESAPLARDAN HABERDARDI”

Twitter yatırımcıları, Musk’ın platformdaki geçersiz hesaplardan haberdar olduğunu ve Twitter payları için piyasayı manipüle etmeye çalıştığını söz etti. Yatırımcıların avukatı Frank Bottini, BBC’ye yaptığı açıklamada davanın Musk’ın fiyat için pazarlık etmek için şirketi kötülemeye devam etmesi nedeniyle açıldığını söyledi.

Musk, bir konuşmasında Twitter’ı satın almak üzere kararlaştırılan 44 milyar dolarlık fiyattan daha az para ödemeye çalışabileceğini tabir etmişti. Tartışmalar sürerken Twitter, kritik roller dışında işe alımları durdurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.