Taht Oyunları’nın müellifi George R.R. Martin: Yeni kitabım çok farklı olacak

Game of Thrones’un (Taht Oyunları) müellifi George R.R. Martin, şimdi yazım basamağında olduğu merakla beklenen yeni kitabı hakkında açıklamalar yaptı. Yeni kitabının diziden epeyce farklı olacağını belirten Martin, kitap bittiğinde birtakım tartışmalara yol açabileceğini vurguladı.

Game of Thrones (Taht Oyunları) kozmosunun yaratıcısı ünlü müellif ve senarist George R. R. Martin, sekiz dönem boyunca dünyanın pek çok farklı yerinde izleyicileri ekranlara kilitleyen dizinin, sondan bir evvelki kitabı Kış Rüzgarları’nı yazmaya başladığını ve kitabın dizideki işleyişten çok farklı olacağını ve büyük değişimlerin ortaya çıkacağını duyurdu.

“Yeni şeyler düşünüyorum”

Martin, yeni blog yazısında meskeninin bahçesinde bir müddettir çalıştığını belirterek, “Her şey büyüyor ve değişiyor, tıpkı biz bahçıvanlar da olduğu üzere. Bazen işler aykırı gidiyor, değişiyor ya da aklıma yeni fikirler geliyor” dedi.


“Bazen yine yazarım”

Martin, “Yazarım, bazen tekrar müellifim, tekrar yapılandırırım ve her şeyi kesimlere ayırır ve tekrar müellifim. Bu süreçte beni hiçbir yere götürmeyen kapılardan geçerim ve birebir vakitte mucizelere açılan kapılardan”

Yeni kitabının diziden hayli farklı olacağını belirten Martin, işlediği hususların daha evvelki olaylarla alakalı olmadığını belirtti. Farklı hususları ele aldığını tabir eden müellif mevzuya ait şunlara da değindi.


“Bazı şeyleri bu kitapta göreceksiniz”

Yazar; “Son vakitlerde bahçeyle uğraşmamın beni televizyon dizilerinden oldukça uzaklaştırdığını fark ettim. Evet, Game of Thrones’da gördüğünüz kimi şeyleri bu kitapta da göreceksiniz lakin geri kalanı apayrı olacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.