‘Temiz siyaset yapıyoruz’ diyen CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan merhum Oğuzhan Asiltürk’e ‘radikal kafa’ benzetmesi

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz gün partisinin küme toplantısında konuştu. Konuşmasında Türkiye’nin genç muhafazakar bayanlarına seslendiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, İstanbul Kontratı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı gaye aldı.

RAHMETLİ ASİLTÜRK’E ‘RADİKAL KAFA’ BENZETMESİ

Kılıçdaroğlu, konuşmasının devamında geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Saadet Partisi Yüksek İstişare Konseyi Lideri Oğuzhan Asiltürk’ü kast ederek “Erdoğan kimi radikal başların baskısıyla mukavelenizi elinizden aldı.” sözünü kullandı.

Rahmetli Asiltürk’e ‘radikal kafa’ benzetmesi yapan Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Radikal başlar istiyor ki, muhafazakar bayanlar iş bulmasın, o radikal başlar sana ‘süslüman’ diyorlar. Sana hayat bahtı tanımak istemiyorlar. Bayan köleleşsin, baskı altında ezilsin istiyorlar. Radikaller Erdoğan’ı tehdit edip, bayan haklarının gasp etmenin zevkini aldılar. Sevgili kardeşim, yarın sana farklı yasaklar getirecekler. Onun için dur dememiz lazım. “

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Şurası Lideri Oğuzhan Asiltürk’le gerçekleştirdiği görüşmenin akabinde İstanbul Mukavelesi’nin kaldırılması istikametinde adım atmıştı.

OĞUZHAN ASİLTÜRK KİMDİR?

25 Mayıs 1935’te dünyaya gelen Oğuzhan Asiltürk İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinde eğitim aldı.

Serbest Müşavir Mühendislik, 14 ve 15. Devir Ankara; 19, 20 ve 21. Periyot Malatya milletvekilliği ile İçişleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlıkları yaptı. MSP Davası sebebiyle bir yıl gözaltında kaldıktan sonra yargılandı ve beraat etti. 10 yıl müddetle siyasetten yasaklandı.

1987 Anayasa referandumu ile yasağının kalkmasının akabinde birinci kongrede Refah Partisi’nin genel sekreterliğine seçildi.

Saadet Partisi’nin kurucuları ortasında yer alan Asiltürk, Necmettin Erbakan’ın vefatının akabinde Saadet Partisi’nin Yüksek İstişare Konseyi başkanlığına seçildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.