The Witcher 4 ne zaman çıkacak? The Witcher 4 çıkış tarihi ve şimdiye kadar bildiklerimiz

Geçtiğimiz yıl Cyberpunk 2077 ile tanınırlığını daha da artıran geliştirici CD Projekt Red devam oyunu olarak The Witcher 4 geliştiriyor mu merak konusu. İşte The Witcher 4 çıkış tarihi ve şimdiye kadar bildiklerimiz.

The Witcher 4 çıkacak mı? The Witcher 4 çıkış tarihi ve bilinenler

Geçtiğimiz aylarda CD Projekt Red’in yeni bir açık dünya oyunu için iş ilanı verdiğini biliyoruz. Üzerine çalışılacak proje hakkında detay verilmese de yeni bir Witcher oyunu olduğu söylentilerini arttırmıştı.

Ardından, CD Projekt Red ile yapılan birçok röportaj sonrasında The Witcher serisinin devam oyunu geleceğinden emin olmaya başladık. Ancak bilmediğimiz bir şey varsa o da The Witcher 4 olarak adlandırılıp adlandırılmayacağı.

The Witcher 4 ne zaman çıkacak? The Witcher 4 çıkış tarihi ve şimdiye kadar bildiklerimiz

Bildiğimiz şeylerden birisi de yakın zamanda oyunun çıkış yapmayacağı. Çünkü geliştiricinin elinde epey uğraşmakta olduğu projelerin mevcut olduğunu biliyoruz. Mesela, The Witcher 3 PS5 ve Xbox Seriex X yükseltmesi üzerinde çalıştıklarını biliyoruz.

Ancak CDPR, bir sonraki oyun için 2021 yılına kadar başka bir AAA oyunu yayınlamayı planladıklarını söylemişti. Nitekim bu durum gerçekleşmedi. Her ne kadar bu hedeflerini gerçekleştirememiş olsalar da CD Projekt’in böyle bir hedefi var ise, yeni bir Witcher oyunu üzerinde çalıştıklarını düşünmemize sebep oluyor.

CD Projekt Red geliştiricileri ne diyor?

CD Projekt Red CEO’su Adam Kicinski, başka bir Witcher oyununun olacağını doğruladı. Sadece seri The Witcher 4 olarak adlandırılmayacak. Bu nedenle bir sonraki oyunun birkaç yılı daha olduğunu söyleyebiliriz.

The Witcher 4 ne zaman çıkacak? The Witcher 4 çıkış tarihi ve şimdiye kadar bildiklerimiz

Kicinski, “İlk üç oyun “Witcher” tanımı gereği bir üçlemeydi. Bu nedenle bir sonraki oyuna “The Witcher 4″ adını koymayı düşünmüyoruz. Bu elbette The Witcher dünyasını terk edeceğimiz anlamına gelmiyor.” dedi.

Geliştirici CD Projekt Red tarafından Witcher 4’ün geleceği kesin olarak doğrulanmamış olsa da, şimdilik stüdyoda çalışanlardan gelen açıklamalar kadarını biliyoruz. Yine aynı şekilde The Witcher 4 çıkış tarihi hakkında net bir açıklama mevcut değil.

Witcher serisinin sonu ne diyor? (Spoiler içerir)

The Witcher 3’ü sonuna kadar oynadıysanız seriyi oldukça kapalı bir şekilde tamamladığını bilirsiniz. Temelde oyunun 40’tan fazla farklı son varyasyonu var. İster iyi sonlardan birini, ister kötü sonla da bitirseniz, Geralt’ın emekliliğine tanık da olsanız net bir sonu yok. Ancak bizim tahminlerimize göre The Witcher 3’ün Geralt için son hikayesi olduğunu söyleyebiliriz. Geralt potansiyel olarak sonraki oyunlara dahil olsa da ana karakter olması pek mantıklı durmuyor. Seride Witcher rolünü üstlenebilecek pek çok yan karakter, NPC ve diğer yüzler mevcut. The Witcher 3’ün ve genişleme paketlerinin bitiminden sonra net bir final yok. Bu dediklerimizi seriyi bitirmiş olanlar daha iyi anlayacaklardır. The Witcher 4 çıkış tarihi için ise birkaç yılı daha olduğunu düşünüyoruz.

Merlin’in Kazanı ne düşünüyor?

Onlarca insan gibi bizler de The Witcher serisinin devam oyununu merak ediyoruz. Ancak Witcher 3 ve genişleme paketlerini oynadıktan sonra mevcut haliyle serinin bir sonunun olması gerektiğini düşünüyoruz. Bizce, iyi hikayelerin bir sonu olmalı. Geralt’ın inanılmaz bir macera yaşadığını ve hikayenin zaten bir o kadar uzun ve karmaşık olduğunu hissettik. Eğer serinin devam oyunu çıkacaksa yeni bir yüz görmemiz için oldukça iyi bir fırsat mevcut.

Devam oyunu hakkında sizin fikirleriniz nelerdir? Bizimle yorumlarda belirtiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.