Uzman Çavuş Ümit Kesti, şehit olmadan babasından helallik istedi

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde Skorsky tipi helikopter, 4 Eylül’de ikmal faaliyeti sırasında teknik nedenlerle sert iniş yaparak, kaza kırıma uğradı.

Helikopterde bulunan 8 işçiden 7’si kurtarılırken, Piyade Uzman Çavuş Ümit Kesti şehit oldu.

Evli ve 1 çocuk babası olan şehit Kesti, Ordu’nun Fatsa ilçesinde kılınan cenaze namazının akabinde Garnizon Şehitliği’nde toprağa verildi.

Piyade Uzman Çavuş Ümit Kesti’nin babası Yılmaz Kesti, oğlunun şehit olmadan 1 saat evvel kendisini arayarak, helallik istediğini söyledi.

Bana ‘babalık haklarını helal edeceksin’ dedi.

Gözyaşlarını tutmakta zahmet çeken ve taziyeleri kabul eden Kesti, “Çocuğum beni o akşam 21.30 üzere aradı. Baba, ‘yarım saat sonra helikoptere bineceğiz, gereçleri yükledik. Senden bir ricam var lakin üzülme’ dedi bana. Ben de oğlum ‘hayırdır’ dedim. Bana ‘babalık haklarını helal edeceksin’ dedi. Ne demek oğlum dedim, benim ağlatıyorsun dedim. O denli şeyler konuşma üzülüyorum dedim. ‘Olsun, ben seni bir arayayım’ dedi. Ben de sana olan haklarım gani gani helal olsun dedim. Ayaklarına taş değmesin dedim. Bu türlü beni kedere koydu, oğlumun sesini duyunca ağladım. Sonraki sabah saat 09.00 üzere şehit haberini aldık. O akşam esasen bütün arkadaşlarını aramış. Ben bunları sonradan öğrendim. Hala daha kederdeyim. Gelecek diye bekliyorum çocuğum lakin gelmiyor. Allah adamı evlat acısıyla sınamasın. Bu çok sıkıntı. Vatanımız, milletimiz, devletimiz sağ olsun. Bu vatan bizim için, hepimiz için” dedi.

“Şehadet şerbetini içti oğlum”

DHA’nın haberine nazaran vatan için uğraş edeceklerini tabir eden Yılmaz Kesti, “Şehitlerimizin Allah yerini cennet etsin. Biz de bir şehit babası olarak çok üzülüyoruz. Vatanımız sağ olsun. Dedelerimiz, vatanımızı çıplak ayaklarla aldı. Biz de tabi ki vatanımız için çaba edeceğiz. Allah onlardan razı olsun. Şehadet şerbetini içti oğlum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.