WhatsApp nihayet çevrimiçi gizleme özelliğini kullanıma sunuyor

Amerikalı teknoloji devi WhatsApp için bu yıl mükemmele yakın geçiyor diyebiliriz. Neredeyse her hafta yeni bir özellik ile karşımıza çıkan şirket, geçtiğimiz günlerde servis ettiği bir güncelleme ile son görülme durumunu kapatma imkanı getirmişti. Ayrıca bir başka güncelleme paketi ile birlikte, WhatsApp grup katılımcı sayısının artması gibi oldukça önemli bir özelliğe daha kavuşmuştuk. İşte şirketin son hamlesi ise, çevrimiçi olduğu anlaşılmadan WhatsApp’da gezinmek isteyenleri ilgilendiriyor.

Amerikalı teknoloji şirketi tarafından doğrulanan son sızıntılara göre, Apple yeni bir güncelleme paketi üzerinde çalışıyor ve bu güncelleme paketinin ana konusu ise çevrimiçi durumun gizlenip gizlenmeyeceği özelliği.

WhatsApp nihayet çevrimiçi gizleme özelliğini kullanıma sunuyor

Gelen sızıntılara baktığımız zaman, ayarlar kısmından eriştiğimiz bu özellik menüsünde 2 farklı seçenek olacak. Bu seçeneklerden birincisi olan “Everyone” yani Herkes seçeneğini işaretlerseniz, çevrim içi olup olmadığınızı herkes görmeye devam edecek. Ancak ikinci seçenek olan Same as last seen’e baktığımız zaman işler değişiyor. Burada uygulama bize, istememiz halinde Çevrimiçi görünme durumumuzu “Son Görülme” özelliğinde belirtilen kişilerle aynı yapabilme imkanı tanıyor.

Son görülme özelliğinin altında yer alan seçeneklere baktığımız zamansa, Herkes, Rehberim, Şunlar hariç Rehberim ve Kimse olmak üzere 4 farklı seçenek olduğunu görüyoruz. WhatsApp henüz bu özelliğin dünya genelinde ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda bir açıklama yapmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.