3 ilde operasyon… IŞİD’in Marmara sorumlusu yakalandı!

İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube ile İstihbarat Şube müdürlükleri tarafından silahlı terör örgütü IŞİD‘le bağlantılı olan kişilerin tespit edilip yakalanması için çalışma başlatıldı. 

Yapılan çalışmalarda örgütle iletişim halinde olduğu belirlenen 12 şüpheli İstanbul, Konya ve Antalya‘da yapılan eş zamanlı operasyonla gözaltına alındı. Operasyona ait yeni detaylar ortaya çıktı.

VALİ ATAMIŞLAR!

Gözaltına alınanlardan Bülent Özbuğday‘ın örgüt adına faaliyet yürüten ‘takva‘ grubunu kurduğu, hücresel bir yapı olan bu grubun bir araya gelmesi için kiraladığı bir yeri mescide çevirdiği ve burada örgütsel faaliyetlerde bulunduğu öğrenildi. 

Örgüt tarafından Marmara sorumlusu ve kadılık görevi verilen Bülent Özbuğday, örgüt üyesi Selman Salış‘ı da sözde İstanbul Valisi olarak atadı. 

Örgüt üyesi Azerbaycan uyruklu Abdurrahman Mediev‘in ise, çatışma bölgesinden gelenlerin yerleşecekleri yerleri ayarladığı, çatışma bölgesindeki örgüt üyelerinin ailelerine yardım edilmesini sağladığı ve çatışma bölgesine gitmek isteyenler için lojistik destek sağladığı ortaya çıktı. 

İSTANBUL’UN 8 İLÇESİNDE YAPILANMA

‘Takva’ grubunun deşifre edilmesi için yapılan çalışmalarda, şüphelilerin Ataşehir, Başakşehir, Bağcılar, Küçükçekmece, Esenler, Esenyurt, Kartal ve Pendik‘te yapılandıkları tespit edildi. Düzenlenen operasyonla hücresel yapı olan takva grubunun bu ilçelerdeki adresleri çökertildi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir