6 Borsadan 8 Sıcak Listeleme Duyurusu: PYTH Coin de Var!

Kripto para piyasaları son dönemde yatay bir seyir izlese de, 27 Şubat 2024 tarihinde yaşanan gelişmeler yatırımcılara heyecan yaşattı. Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Upbit’in Altlayer (ALT) ve Pyth Network (PYTH coin)’ü listelemesi, altcoinlerde büyük bir yükselişe neden oldu. Bu yükseliş, kripto para piyasalarına yeniden can kazandırdı. Upbit’in listeleme haberinin ardından diğer borsalardan da yeni listeleme haberleri geldi. Önde gelen kripto para borsası OKX, QnA3.AI’nin (GPT) spot ticaret piyasasında listelendiğini duyurdu. Diğer borsalar da yatırımcılara yeni yatırım seçenekleri sundu.

Güney Koreli borsa, PYTH coin ve ALT coin’i listeliyor

27 Şubat tarihinde kripto para piyasalarında hareketli bir gün yaşanıyor. Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Upbit’in Altlayer (ALT) ve Pyth Network (PYTH) listeleme haberinin ardından altcoinler uçuşa geçti. Upbit, 27 Şubat tarihinde ALT ve PYTH’yi TSİ 12:00’de listeleyecek.

ALT yatırma işlemleri sadece Ethereum ağı, PYTH yatırma işlemleri ise sadece Solana ağı üzerinden yapılabilecek. PYTH/KRW, PYTH/BTC ve ALT/BTC işlem çiftleri kullanılabilir olacak. Listeleme haberinin ardından ALT %18, PYTH ise %47 yükseldi.

OKX’te GPT listelemesi dikkat çekti

Diğer yandan, önde gelen kripto para borsası OKX, QnA3.AI’nin (GPT) spot ticaret piyasasında listelendiğini duyurdu. GPT para yatırma işlemleri 27 Şubat 2024 tarihinde 06:00’da açıldı. GPT/USDT spot ticareti 28 Şubat 2024 tarihinde 15:00’te başlayacak. Altcoinde para çekme işlemleri 29 Şubat 2024 tarihinde 16:00’dan itibaren başlayacak. GPT, QnA3 ekosisteminin bir parçası olan yapay zeka destekli Web3 bilgi motoru ve amaç merkezli ticaret platformudur.

Diğer yeni listelemeler neler?

Günlük bazda yeni listelemeler yalnızca OKX ve Upbit ile sınırlı değil. Bitrue, MEXC gibi kripto para borsalarından da atak geldi. En son gelişmelere göre şu altcoinleri listeliyorlar:

  • Bitrue, SX Network (OLD) (SX) token’ı SX/USDT paritesiyle TSİ 13:00’te listeleyecek.
  • MEXC, Metahorse Unity (MUNITY) token’ı MUNITY/USDT paritesiyle TSİ 13:00’te listeleyecek.
  • Bitget, Mintlayer (ML) token’ı ML/USDT paritesiyle TSİ 13:00’te listeleyecek.
  • MEXC, LEO (LEO) token’ı LEO/USDT paritesiyle TSİ 14:00’te listeleyecek..
  • Bitget, Veloce (VEXT) token’ı VEXT/USDT paritesiyle TSİ 19:00’da listeleyecek.

Kripto para piyasaları bugün halihazırda yükseliş yaşıyordu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Bitcoin, Aralık 2021’den bu yana görmediği seviyeleri gördü. Fakat Upbit’in ALT ve PYTH listeleme haberinin ardından altcoinlerde yaşanan yükseliş, piyasalara hareketlilik getirdi. OKX’te GPT listelemesi de yatırımcıların ilgisini çekti. Önümüzdeki günlerde kripto para piyasalarında nasıl bir seyir izleneceği merak konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx