Aziz nesin hangi yazara sertlik yazısı yazdı

Perihan Abla’dan Devekuşu Kabare’ye kadar yıllarca hayatlarımıza dahil olan eserlerin yazarı Kandemir Konduk, Müjdat Gezen ile Bizim Ev programına konuk oldu. Usta yazar programda anlattığı anı ile izleyicileri güldürdü.

Konduk bir imza gününden dönerken Aziz Nesin, Sadık Şendil, Ümit Yaşar Oğuzcan ve Müjdat Gezen ile yıllar önce bir arabada geçen anısını paylaştı. Konduk, güldüren o anıyı şöyle anlattı:
“Sen (Müjdat Gezen) direksiyondasın Aziz Nesin’e ‘Abi o mesele haftada kaç kez oluyor’ diye sordun. Aziz abi şöyle bir baktı, ‘Müjdan haftada iki defa oluyor” dedi. Sonra sen Sadık abiye döndün, ‘Abi haftada kaç kez oluyor’ dedin. O da ‘Üç defa oluyor’ dedi. Ertesi gün yazanede buluştuğumuzda Sadık abi ‘Ben o gün Aziz Bey’den altta kalmamak için üç defa dedim’ dedi.

Ama Aziz NEsin o ay çıkan bir kitabında bu konuyu yazdı. Hikaye olarak yazdı. ‘Müjdan böyle hınzırca bir soru sordu. Vücudunda damar sertliğinden başka sertlik olmayan bir yazar da üç defa diyor’ dedi.” Konduk’un bu anlattığı hikaye sosyal medyada gündem oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx