Eda Ece’nin konuşması tepki çekti, akıllara Ricky Gervais geldi

Dün akşam katıldığı bir ödül töreninde Eda Ece’nin depremzedelerle ilgili sözleri büyük tepki çekti. Dünkü törende ‘Yılın ELLE Kapak Kızı’ ödülünü alan Ece, ödül konuşmasında mayıs ayı seçimlerinde deprem bölgesindeki sandıklarda çıkan sonuca değinerek “Deprem bölgesine yaptığımız her şeyi onlar başkaları yapıyor sandı, sandıktan onu anladık” dedi.

Eda Ece’nin depremzedelerle ilgili söyledikleri kısa sürede Twitter gündemine oturdu. Ece’nin o ifadeleri kullanırken gülmesi ise büyük tepki çekti.

Eda Ece’nin söz konusu konuşması akıllara Altın Küre ödül töreninde konuşan İngiliz komedyen Ricky Gervais’i getirdi. Gervais, konuşmasında ödül töreninde siyasi konuşma yapan aktörleri eleştirerek “Bu töreni bir siyasi konuşma yapmak için kullanmayın. Gerçek hayat hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz. Eğer ödül alırsanız buraya gelin, menajerinize ve tanrınıza dua edin ve gidin” demişti.

“BENİM STİLİM BU”

Öte yandan gelen tepkiler üzerine Eda Ece, yaptığı konuşmaya dair açıklamalarda bulundu. Ödül aldığı dergi kapağının şubat ayı kapağı olduğunu hatırlatan Ece, törendeki konuşmasında bu nedenle depreme değindiğini vurguladı. Ece açıklamasında “Bir sürü mağdur olan bu acıyı yaşayan, ailesinden kaybı olan arkadaşlarım var benim. Ben zaten hassas travma yaşamışım. Ben niye bununla dalga geçeyim? Dalga malga bunu yazan zaten art niyetli. Baştan sona mizahi şekilde ele aldım. Ben Yıldız’da da bunu yaptım. Şaka yaparak da bazı şeyleri aşıyorsun bu arada. Mizahla ben bazı şeyleri kotarıyorum. Benim stilim bu. Kimseye hakaret etmedim.” sözlerine yer verdi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir