Meral Akşener: “Emekliler aç Sayın Erdoğan. Önünde 6 günün var”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Artvin’den Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Emekliler aç Sayın Erdoğan, gerçekten aç. 10 bin lirayla bir emeklinin ne İstanbul’da ne de Artvin’de geçinmesi mümkün değil. Dolayısıyla emekli maaşlarına 11 bin lira seyyanen zam yapacaksın. Bayram ikramiyesini 7 bin lira olarak vereceksin ve en düşük emekli maaşını asgari ücret kadar yapacaksın. Önünde 6 günün var. Canın isterse yaparsın, yapmıyorsan bütün emeklilerin oylarına talibim” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Artvin’de partililerle iftar yemeğinde buluştu.

Akşener, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bu seçim boyunca üç şey üzerinde durdum ve ısrarla devam ettim söylemeye. Yine 6 günümüz kaldı ve yine Sayın Erdoğan’a sesleniyorum; emekliler aç Sayın Erdoğan, gerçekten aç. 10 bin lirayla bir emeklinin ne İstanbul’da ne de Artvin’de geçinmesi mümkün değil. Dolayısıyla emekli maaşlarına 11 bin lira seyyanen zam yapacaksın. Bayram ikramiyesini 7 bin lira olarak vereceksin ve en düşük emekli maaşını asgari ücret kadar yapacaksın. Önünde 6 günün var. Canın isterse yaparsın, yapmıyorsan bütün emeklilerin oylarına talibim ve tutun elimden, tutum elimden, hakkınızı söke söke alacağız. Bakın muhalefet nasıl yapılırmış göstereceğim, söz.

“100 bin öğretmenin atamasını yapacaksın Sayın Erdoğan”

Bir başka konu öğretmenler; 2023 seçimlerinde cümbür cemaat hepimiz ‘100 bin öğretmen tayini’ dedik, ya kardeşim ne zaman unuttunuz? Sayın Erdoğan, 100 bin öğretmenin tayinini edeceksin. Şimdi 6 gün var, ettin ettin. Hani biz Cumhuriyet’in 100. yılı için ne yapacaktık, herkes söyledi, yerine getireceksin. Yapmadığın takdirde, atanamamış tüm öğretmenlerin oylarına talibim. Tutun elimden, verin o gücü bana, nasıl atanacağınızı göreceksiniz. Mülakat mutlaka kaldırılmalıdır, herkes bunun sözünü verdi, sözünü tutmayanın gerçekten canına okuyacağım. Şimdi söyleyecek çok söz var ama bu seçimin benim üç konusu buydu. Karşımda çok değerli engelli abim var, engellilerin engelli maaşları 4 bin lira rezalet. Engelli maaşı 7 bin 500 liraya çıkması lazım. Engelli bakan ailelere ise 12 bin 500 liraya çıkarılması lazım. Dolayısıyla bütün bunların yaptırılması için muhalefet nasıl yapılırmış hep birlikte göreceğiz ama onun için öncelikle Demirhan başkanımızın seçilmesi lazım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx