Ömer Çelik: Hepinize yeteriz ve hepinizin haddini bildirmeye hazırız

Adana’da Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adaylarının tanıtım töreni, Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda yapıldı.

DHA’nın haberine göre, törene AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti ve MHP’li milletvekilleri, belediye başkanları ve adayları, il ve ilçe teşkilatları ile çok sayıda partili katıldı.

Törende konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, muhalefet partilerini eleştirdi.

Çelik, “Muhalefet partilerinden birisi çıkmış demiş ki, ‘Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’na haddini bildireceğiz’. Ben de diyorum ki haddini bildireceğiz diyene. Bak biz Adana’dayız. Buradayız. Hepinize yeteriz ve hepinizin haddini bildirmeye hazırız, kararlıyız. Onlar 14 Mayıs’ta, 28 Mayıs’ta ne diyorlardı? ‘Kemal Kılıçdaroğlu anketlere göre cumhurbaşkanı olacak’ diyorlardı. Adana ne diyordu? ‘Biz Bay Kemal’i Bay Bay Kemal yapmaya hazırız’ diyordu. Şimdi genel başkanları gitti” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i hedef alan Çelik, “Başka bir genel başkan geldi. Fakat yine teröre destek verenlerle ittifaklarını sürdürmek için terörle yanaşık düzen yürüyenlerle ittifaklarını sürdürmek için her türlü hesabın kitabın içerisine giriyorlar” ifadelerini kullandı.

‘BAŞARIYI YEREL SEÇİMLERDE TAÇLANDIRACAĞIZ’

“Kararlı bir şekilde yürüdüklerini” belirten Ömer Çelik, “Onlar ne yaparsa yapsınlar. Biz bu yolda başta Adana olmak üzere Türkiye’nin her tarafında Cumhur İttifakı’nın üyeleri olarak kararlı bir şekilde güçlü bir şekilde yürüyeceğiz. Genel seçimlerde attığımız imzayı yerel seçimlerde daha büyük bir başarı dalgasına dönüştüreceğiz ve inşallah 31 Mart gecesi Cumhurbaşkanımıza ve değerli büyüğümüz Devlet Bahçeli’ye Adana Büyükşehir’in ve 15 ilçesinin Cumhur İttifakı’nın olduğunun müjdesini vereceğiz” diye konuştu.

ELİTAŞ: İSTANBUL’DA ASKERDE GAZOZLA TIRAŞ OLURDUK

AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş ise “Bu belediyecilik hikayesi, Cumhurbaşkanımızın 1994 yılındaki başlattığı belediyecilikle yazılmıştır. Gençler onları hatırlamaz, o günleri bilmez. O gün hatırlayan benim yaşımdakiler, 1994 yılında orada işi olan, eğitim hayatını gerçekleştirenler maalesef İstanbul’u bir çöp dağı, susuzluk içerisinde kıvranan bir çöl gibi görür. Ben 1982 yılında İstanbul’da askerlik yaparken hani hikaye gibi anlatılır ama gazozla tıraş olurduk. Haftada bir gün su gelirdi. İstanbul’un merkezinde, Kağıthane’de haftada bir gün su olurdu” dedi.

“Cumhurbaşkanımız 1994 yılında belediye başkanı olunca belediyeciliğin tarihini yazdı” diyen Elitaş, “O günden bu tarafa Türkiye’nin 81 vilayetini gezin, her tarafta yemyeşil bir şehircilik görürsünüz. O, Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılındaki attığı, yaptığı işlemlerle yazdığı belediyecilik destanının son hamlesidir” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Konuşmaların ardından Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Kocaispir (AK Parti), Seyhan Belediye Başkan Adayı Erdal Hatipoğlu (AK Parti), Yüreğir Belediye Başkan Adayı Halil Nacar (AK Parti), Çukurova Belediye Başkan Adayı Firdevs Cingözler (MHP), Sarıçam Belediye Başkan Adayı Bilal Uludağ (MHP), Kozan Belediye Başkan Adayı Mustafa Atlı (MHP), İmamoğlu Belediye Başkan Adayı Mehmet Aydın Kangur (MHP), Karaisalı Belediye Başkan Adayı Bekir Şimşek (MHP), Karataş Belediye Başkan Adayı Necip Topuz (MHP), Pozantı Belediye Başkan Adayı Ali Avan (MHP), Yumurtalık Belediye Başkan Adayı Aydın Kütükoğlu (MHP) sahneye davet edilerek tanıtıldı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx